Ludzie

Olimpia Kosar

Olimpia Kosar

Olimpia Kosar pełni rolę Prezesa Zarządu w Fundacji „Wrocławskie Centrum Rozwoju Człowieka”.

Z doświadczenia jest psychoterapeutą integracyjnym w trakcie certyfikacji oraz specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyła również studia na takich kierunkach jak: terapia zajęciowa, pedagogika resocjalizacyjna, pedagogika specjalna. Czynnie brała udział w szkoleniach i kursach poszerzających jej wiedzę na temat zdrowia psychicznego. 


Olimpia posiada wieloletnie doświadczenie, współpracowała z różnymi fundacjami, angażując się szczególnie w projekty wspierające osoby ze spektrum autyzmu we Wrocławiu. Jej praca obejmowała zarówno funkcję aktywnego nauczyciela-terapeuty, jak i współorganizatora procesu kształcenia. Działając na rzecz osób ze spektrum autyzmu od wielu lat.

Obecnie pełni rolę Prezesa Zarządu w Fundacji „Wrocławskie Centrum Rozwoju Człowieka”.

Jej misją jest promowanie holistycznego podejścia do rozwoju osobistego oraz rozwijanie świadomości społecznej na temat zdrowia psychicznego.

Jej kompetencje, zaangażowanie oraz miłość do życia stanowią fundamenty jej profesjonalnej praktyki terapeutycznej.

Praca Olimpii podlega stałej superwizji, która prowadzona jest przez certyfikowanych specjalistów w obszarze psychoterapii.


14

Agnieszka Woskowska

Agnieszka Woskowska – terapeuta zajęciowy, pedagog specjalny, ukończyła również studia o specjalności pedagogika opiekuńcza z terapią. Od lat współpracuje z fundacjami wspierającymi osoby ze spektrum autyzmu.

Obecnie pracuje jako nauczyciel współorganizujący kształcenie w jednej ze szkół podstawowych we Wrocławiu. Interesuje się tematyką samodzielności osób ze spektrum autyzmu, osób z niepełnosprawnością i aktywizowania ich w praktyce codziennej.

Pasjonatka krajobrazów i podróży.

15

Marta Kmieciak

Marta Kmieciak – terapeutka karmienia, ukończyła szkolenie “The Get Permission Approach to Anxious Eaters and Anxious Mealtimes” z Marsha Dunn Klein, dietetyczka oraz specjalistka w zakresie żywienia zbiorowego.

Prowadzi webinary i szkolenia o żywieniu dzieci dla pracowników placówek edukacyjnych i rodziców. Szczególnie skupia się na temacie wybiórczego jedzenia i dietach wykluczających u dzieci rozwijających się w spektrum autyzmu.

Prywatnie mama czteroletniej Neli w spektrum, która od ciastek woli rzodkiewkę i choć nie wszystko lubi jeść, to wszystkiego próbuje.

Członek zarządu Fundacji “Wrocławskie Centrum Rozwoju Człowieka”.

16

Patrycja Wojciechowska

Patrycja Wojciechowska – logopedia jest dla mnie wykonywanym zawodem, ale także pasją.

Od najmłodszych lat chciałam pracować z ludźmi oraz pomagać im. Praca z dziećmi, a zwłaszcza z tymi, które posiadają różne problemy językowe i potrzebują szczególnej troski zawsze stanowiła dla mnie duże wyzwanie, a osiągane efekty motywowały mnie jeszcze bardziej do działania.

Zdobyte przeze mnie wykształcenie pozwoliło mi z zamiłowaniem realizować się w zawodzie pedagoga oraz logopedy.

Ukończyłam Studia z zakresu Resocjalizacji na Dolnośląskiej Szkole Wyższej, studia z zakresu Pedagogiki Ogólnej na Uniwersytecie Wrocławskim, Podyplomowe Studia z zakresu Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, a także Podyplomowe studia z zakresu Logopedii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jako osoba, która bardzo ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem zwracam ogromną uwagę na mowę i na to aby jej funkcjonowanie w życiu codziennym nie stanowiło trudności.
Specjalizuję się w praktyce logopedycznej z dziećmi oraz młodzieżą. Zajmuje się terapią zaburzeń mowy jak również wad wymowy. Praca logopedy wymaga od terapeuty indywidualnego podejścia do każdego małego dziecka. Dużą wagę przywiązuje do tego, aby zajęcia przebiegały w formie zabawy, były atrakcyjne dla dzieci.

 

17 1

Marta Kaleta

Marta Kaleta –  jest absolwentką Akademii Lektorskiej, graficzką i specjalistką ds. marketingu.
Kobieta – orkiestra. Nie ma dla niej projektów niemożliwych i do każdego podchodzi z ekscytacją i pełnym zaangażowaniem.
Człowiek – rozwój. Czego to w życiu nie robiła i czego chciałaby jeszcze się nauczyć… hobbystycznie sprawdza swoje granice w pochłanianiu wiedzy z przeróżnych dziedzin.
Prywatnie mama 13letniego Kacpra, na pokładzie mąż, dwa psy i kot.
W wolnym czasie uwielbia grać w planszówki.