Nasza misja

Misja Wrocławskiego Centrum Rozwoju Człowieka

Jesteśmy tu dla każdego, kto, mierząc się z życiowymi trudnościami, szuka wsparcia. Wierzymy w to, że każda jednostka ma nie tylko prawo, ale i zdolność do kształtowania swojego życia zgodnie ze swoimi pragnieniami i potrzebami. Naszym celem jest rozwijanie świadomości jednostki oraz wspieranie jej w codziennych działaniach. Przeżywanie chwil „tu i teraz” jest kluczowe dla poprawy dobrostanu psychicznego.

Fundacja, której jesteśmy częścią, dąży do wspierania ludzi w lepszym poznaniu i zrozumieniu samych siebie, co z kolei prowadzi do świadomego rozwoju i osiągnięcia prawdziwego poczucia szczęścia.

Dodatkowo, jednym z priorytetów naszej Fundacji jest edukacja społeczeństwa na temat spektrum autyzmu. W naszej filozofii autyzm nie jest postrzegany jako deficyt, lecz jako odmienność w rozwoju. Pragniemy kształtować właściwe zrozumienie specyfiki rozwoju osób ze spektrum autyzmu, ukazywać, że odmienność nie oznacza gorszości. Naszym celem jest przekształcanie społeczeństwa w środowisko przyjazne dla różnorodności, zrozumienie potrzeb i pragnień innych ludzi, wyrażanie uczuć, angażowanie się w ważne sprawy oraz rozwijanie umiejętności tolerancji wobec różnorodnych zachowań.

Wierzymy, że każdy człowiek jest ekspertem od swojego życia, a nasza rola jest wspieranie i inspirowanie ich we własnej podróży rozwoju.Misja